Tatvan Belediyesi Spor Kulübü Kuruldu

Tatvan 23 Temmuz 2019 17:27
Videoyu Aç Tatvan Belediyesi Spor Kulübü Kuruldu
A
a

Tatvan Belediyesi tarafından Tatvan Belediyesi Spor Kulübü kuruldu.

Tatvan Belediye tarafından kurulan Tatvan Belediyesi Spor Kulübü, 27 farklı branş üzerine kuruldu. ilk etapta açtığı 7 branşta sporcu yetiştirmeye ve turnuvalara hazırlanmaya başladı.

Tatvan Belediyesi Spor Kulübü, zamanla 27 farklı branş ile ilçede sporcu yetiştirerek müsabakalara katılacak. Basketbol, voleybol, hentbol, futbol, masa tenisi, badminton, tenis, yüzme, judo, taekwando, karete, güreş, atletizm, güreş, satranç, okçuluk, dart, bocce, jimnastik, dağcılık, bisiklet, kürek, yelken, bilardo, kicboks, muay thai ve kayak branşlarının olacağı Tatvan Belediyesi Spor Kulübü’nde judo, güreş, taekwando, voleybol, basketbol, hentbol ve atletizm branşlarında 11 antrenör ve 120 sporcu ile antrenmanlara başladı.

Konu ile ilgili Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani sunlaru söyledi. ‘Amacımız Tatvan’da sportif faaliyetlerde bulunmak, gençleri farklı spor dallarıyla buluşturmak, ilçede spor ruhun oluşması için ortam sağlamaktır. İlk etapta 7 branşımız faaliyetlerine başladı ve 120 sporcumuz mevcut. 11 antrenörümüz ile henüz birkaç gündür kurulmasına rağmen hızla büyüyen bir kulüp olduk’ dedi.

Sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlerle adından söz ettirecek bir şehir planladıklarını ifade eden Başkan Geylani sözlerini şöyle sürdürdü. ‘Çocuklarımız ve gençlerimiz bizim en değerlilerimizdir. Onlar için ne kadar hizmet yapsak az olur. Tatvan’ımızı hem sosyal hem kültürel hem de sportif faaliyetlerde bölgede söz sahibi yapmak için ilk adımımız olan spor kulübümüzü kurduk. Zaten açıkladığımız projelerden biride spor kulübüydü. Bu sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz. Sporu ilçe geneline yayarak bütün herkesin faydalanabileceği bir yapıya kavuşturacağız’ dedi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat