Tatvan Belediyesi’nden Çimlendirme Çalışması

Tatvan 2 Temmuz 2019 15:31
Videoyu Aç Tatvan Belediyesi’nden Çimlendirme Çalışması
A
a

Tatvan Belediyesi tarafından parklarda ve orta refüjlerde çimleme ve düzenleme çalışması yapılıyor.

Tatvan Belediyesi tarafından parklarda ve orta refüjlerde çimleme ve düzenleme çalışması yapılıyor.

Belediyeye bağlı Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerince Sahil bandı ve top sahasının yanı sıra Yeni çarşı ve Cumhuriyet Caddesinde bulunan orta refüjlerde çimlendirme ve düzenleme çalışması gerçekleştiriyor. Sahilde ve orta refüjlerde kış aylarından kaynaklı bozulan fıskiyeler tamir edildikten sonra çimlendirme çalışmaları hızlı bir şekilde yapılmaya başlandı.

Şuan onlarca noktada belediye çalışmalarının olduğunu belirten Tatvan Belediye Başkanı Mehmet Emin Geylani, ekiplerin 7/24 esasına dayalı bir şekilde çalıştıklarını söyledi. Başkan Geylani yapıtığı açıklamada, ‘ Tatvan için elimizden gelen tüm imkânları seferber ediyoruz. Bu kapsamda atıl durumda olan eski top sahasını tekrardan halkımızın hizmetine açmak için iş makinelerimiz ile düzeltme çalışması yaptıktan sonra çimlendirme çalışması gerçekleştirdik. Yeni çarşıda bulunan refüjlerde çimleme çalışması ile daha güzel bir görünüme kavuşturuyoruz. Sahil bandında ve orta refüjlerde geçtiğimiz yıl yapılan sulama sistemine ait fıskiyelerdeki arızalardan dolayı sulama yapılamıyordu. Arızaları giderdik. Şuan çimleme ve düzenleme çalışmaları aralıksız devam ediyor’ dedi.

Çim biçme ve kaldırımdaki yabani otlar temizleniyor

İlçede kötü bir görünüme sebep olan kaldırım ve kanallardaki otların da temizlendiğini ifade eden Başkan Geylani, bazı mıntıkalarda yabani ot temizleme çalışmalarının yapıldığını geri kalan mıntıkalarda ise çalışmalarının aralıksız devam ettiğini, bunun yanında park ve bahçelerde çim biçme çalışmalarının da sürdüğünü söyledi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat