VAY BE KIZILAY TATVAN'DA YENİ KURULMUŞ!..???

Yaşım 53, 15 yaşımdan bir kaç yıl öncesine kadar...

30 Kasım 2018 15:45
A
a
Yaşım 53, 15 yaşımdan bir kaç yıl öncesine kadar,  yani 38 yıl öncesinde Kızılay Tatvan Şubesinin var olduğu bir gerçektir. Hem de Türkiye de bulunan birçok şube den de eskidir.

Dün bir paylaşım görünce, doğrusu çok üzüldüm. Nedir bu paylaşım dersek, "KIZILAY İLK DEFA TATVAN'DA ŞUBE AÇMIŞ"

Şaşırdım, yanılmıyorsam bir kaç yıl öncesine kadar da Ferit Nasır, ondan sonra da Vecettin (Soy İsmini) unuttum, Eski ilçe spor Müdürlüğü yapıyordu.

Uzunca yıllar rahmetli babam ve arkadaşlarının ne zahmetler çekerek yaptıkları bu kutsal görevi hiçe sayarak kendilerine reklam yaparak, Türk Kızılay’ı Tatvan'da ilk defa açıldı diyerek reklam şovu yapanlar, şöyle bir arkalarına dönüp baktıklarında, Kızılay Tatvan Şubesi’nin varlığını ve o zamanki şartlar da ilçe merkezi ve köylerde bulunan fakir ve kimsesiz ailelere nasıl yardım yaptıklarını hatırlarlar. Ha yaşım ufak hatırlamıyorum diyecek olursa, çok yakınında bulunan kişilerden de öğrenebilir bence!...

Van Muradiye depremi olduğu zaman da depremzedelere çadır, yiyecek ve giyim yardımını ilk yetiştiren de o zamanki cefakar Kızılay Tatvan Şubesinin Başkan ve üyeleriydi.

Elbette açılması, faaliyetleri devam etmesi beni onurlandırdı.

Ama Yıllarca bu görevi yapan ve hizmetlerinden dolayı Kızılay Genel Başkanlığı tarafından Şeref Altın Madalyası ile onurlandırdığı insanların unutulup, Reklam Yapılması hiç hoşuma gitmedi.!...

Kimse kusura bakmasın ama bunun bilinmesini istedim.


 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat