KORKMAYIN BEN ÖCÜ DEĞİLİM!..

37-38 yıl Gazetecilik Mesleğinde çeşitli Ulusal Gazeteler ve Babamın kurmuş olduğu Kalkınan Tatvan Gazetesinde karınca, kararınca bu mesleği idame ettim.

20 Kasım 2018 15:31
A
a
37-38 yıl Gazetecilik Mesleğinde çeşitli Ulusal Gazeteler ve Babamın kurmuş olduğu Kalkınan Tatvan Gazetesinde karınca, kararınca bu mesleği idame ettim.

Şartlar doğrultusunda, yeter artık ben bu mesleği bırakmalıyım diyerek yaklaşık üç yıl uzak kaldım. Uzak kalınca da haliyle bir çok iyisiyle,  kötüsüyle gelişmeleri de takip ettim. 

Bir çok dost ve tanıdık, mesleği bıraktım diye olmadık sistemlerde bulundular. Sen bu mesleği bıraktın, kimse memleketin haliyle ilgilenmiyor, kimse halka faydalı olmuyor. Sen görevine dönmelisin falan da falan.

Yav arkadaşlar bu memlekette nice Gazeteci arkadaşlar var!.. Ben yoruldum artık kendimi emekli ettim. Bu mesleği bizden sonra gelecek nesillere bıraktık? Demelerimize rağmen kurtarılamadım. Arenaya zorlaya, zorlaya geri dönderdiler.

YAV ARKADAŞLAR BEN ÖCÜ DEĞİLİM!.. 

Ben Gazeteciliği dürüstçe, mertçe, haklıya haklı, haksıza da haksız olduğu için yapmaya çalıştım.  Ve bunda da başarılı oldum. Kimseye el avuşturmadım, kimsenin de borazancısı olmadım. Bitlis ve ilçelerinde olup bitenlerden haberim oldukça, konuları araştırıp, haklılık çerçevesinde ele alıp, halkımızla paylaştım.

Gah tehdit edildim, gah taktir edildim. Elbette arkamızdan atıp tutan çok oldu, ama yılmadan görevimizi yerine getirmek için çabaladık.

Mesleğime döndüğüm için çok olumlu yaklaşımlar alırken, birilerinin de rahatsız olduğundan haberimiz yok değil!... 

Eskiden olduğu gibi zaman,  zaman yine bazı kesimlerin korkulu rüyası olmaya devam edeceğiz.  

Bunun yanında taktire şayan durumları da sizlerle paylaşmak güzel olacak.

Bu vesileyle bir kez daha YAV ARKADAŞ BEN CANAVAR DEĞİLİM!.. diyor,  sizlerle olmaktan mutluluk duyacağımı belirtiyorum.
 
1000
icon
Muhsin obalı 20 Kasım 2018 15:48

Adamsın kralll

0 1 Cevap Yaz
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat