Kaymakam Şahin Mutki'ye neler kazandırmış?

Güncel 31 Aralık 2019 22:56
Videoyu Aç Kaymakam Şahin Mutki'ye neler kazandırmış?
A
a

Doğusunda Bitlis, güneyinde Siirt-Baykan, batısında Batman-Sason ve Kozluk ve Muş-Hasköy ile kuzeyinde Muş-Hasköy ve Güroymak İlçemiz ile çevrili, Bitlis İline 20 km uzaklıkta kırsal özelliği belirgin olan bir ilçedir Mutki..

Değerli okuyucularımız, kağıt üzerinde bu ifadelerle anlatılmaya çalışılan Mutki ilçemiz, hemen hemen her Bitlislinin memleketidir aslında…
Bu hafta bir dostumla görüşmek için gittiğim Mutki ilçemizde rahatça gezme şansı buldum.

Araçla gezinirken dikkatimi çeken ilk manzara Mutki Şehitliği olduğu için gidip ziyaret ettim. Duygulanmamanın elde olmadığı bu yer, öylesine ince düşünülerek yapılmış ki, kendinizi bir an Çanakkale’de, İstanbul Edirnekapı şehitliğinde hissetmemeniz mümkün değil.


(Mutki Şehitliği)

Vatan uğruna canlarını feda eden aziz şehitlerimiz için dualarımı okuduktan sonra çıkmak üzereyken bir vatandaşımızla karşılaştım, “Allah razı olsun kaymakam beyden, o yaptırdı bu şehitliği” deyince biraz sohbet etme isteği oluştu bende…
Kaymakam Muhammed Serkan Şahin, kayyumken çok şey yaptı Mutki’ye diye devam etti sözlerine…
Abimizi biraz dinledikten sonra “Ne yapmış Serkan Bey bizde görelim” diyerek çıktım yola, sora sora Aile Destek Merkezi’nin binasını ulaştım.

Eski Mutki Lisesi'ne tadilat yaptırılarak, üst katı Aile Destek Merkezi, alt katı da Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı olarak Mutki'ye kazandırılmış binada ne ararsan var. Kadınlar için el işi atölyelerinden, spor salonlarına kadar herşey yapılmış, hatta kadınlarımız bu faaliyetlerle uğraşırken çocuklarını da bırakabileceği kreş bile yapılmış binaya.

(El Sanatları Atölyesi)


(Çocuk oyun alanları & Kreş)(Kadınlara Yönelik Spor Salonu)


(Mutki Aile Destek Merkezi'nde kurs gören kadınların çalışmaları)

Maddi durumu olmayan aileler içinde alt katta bulunan Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı bünyesinde sosyal market açılmış ve her ay vatandaşlar kendilerine verilen sosyal kart ile para ödemeden kıyafet alışverişlerini yapabiliyorlar.Gelin şimdi de Sayın Muhammed Serkan Şahin'in ilçeye kazandırdığı İlçe Kütüphanesi'ne bir göz atalım.


İsmi her ne kadar kütüphane olsa da burası sadece kitaplarla dolu rafların olduğu yer değilmiş, içinden yetişkin ve çocuklar için ayrı ayrı çalışma salonlarının bulunduğu binada teknoloji odası da unutulmamış.


Aile Destek Merkezi ve Mutki İlçe Kütüphanesi ziyaretlerimin ardından yine Kaymakam Bey'i ziyaret etmeden ilçeden ayrılmak istemedim. Bu sefer istikamet Mutki Kaymakamlık Binası...
İlçede, kaymakam aynı zamanda da kayyum olarak atandığı 1 Haziran 2018 tarihinden itibaren bir çok hizmete imza atan Şahin, görevi 10 Nisan 2019 tarihinde Belediye Başkanı seçilen Sayın Vahdettin Barlak'a devredinceye kadar durmadan çalışmış. 


Malesef Sayın Şahin'in program yoğunluğundan kendisi ile görüşme fırsatı bulamadım lakin Kaymakam Bey’in icraatleri de bunlarla sınırlı değilmiş…

Şehrin girişindeki saat kulesinden Ayyıldız anıtına, şehre modern aydınlatmadan Bando takımının kurulmasına kadar farklı farklı işlere imza atmış Sayın Şahin, kayyumluk sürecinde…

(Şehir girişi bayraklarla donatılmış)


(Ay Yıldız Anıtı)


(Saat Kulesi)


(Kitap Sokağı)


(Bando Takımı)


(Sokak Sağlıklaştırması)


Sayın Şahin'e Mutki ilçesine kazandırdığı eserlerden dolayı bir vatandaş ve bir gazeteci olarak teşekkür ediyor, bundan sonraki çalışmalarında muvaffakiyetler diliyorum. Ayrıca Kaymakam ve Kayyum olarak Hizan ilçemizde Belediye Başkanlığı yaptığı süreçte, Hizan'ı adeta baştan aşağı yenileyen ve onlarca yıl unutulmayacak kadar hizmetler sunan Sayın Bülent Hamitoğlu'na da köşeyazım aracılığıyla selamlarımı sunuyorum.

Sevgiyle kalın, saygılar...
 
Kaynak : Mustafa Yüzer
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat