İş Adamı İssiz Gazeteciler ve İş Adamları İle Bir Araya Geldi

Bitlis 3 Mart 2020 15:35
Videoyu Aç İş Adamı İssiz Gazeteciler ve İş Adamları İle Bir Araya Geldi
A
a

Bitlis Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) Genel Başkanı adayı Yaşar İssiz, Tatvan’da gazeteciler ve iş adamları ile bir araya geldi.

Bitlis Genç İşadamları Derneği (BİGİAD) Genel Başkanı adayı Yaşar İssiz, Tatvan’da gazeteciler ve iş adamları ile bir araya geldi.

Tatvan’da düzenlenen kahvaltı programında İş adamları, sivil toplum temsilcileri ve gazetecileri ağırlayan İş Adamı Yaşar İssiz ve yönetim ekibi, 4 Nisan’da yapılması planlanan genel kurul ve seçilmesi halinde Bitlis’e yapacağı yatırımlar ile ilgili değerlendirmede bulundu.

İki dönem Bitlis Dernekler Federasyonu başkanlığı görevi yürüttüğünü belirten İş Adamı İssiz yaptığı açıklamada, ‘BİDEF başkanı olduğum zaman İstanbul’da Bitlis derneklerinin sayısı 20 iken bu sayıyı iki dönemde 75’e çıkardık. Bitlis’in birlik ve beraberliğini sağlamak elimizden geleni yaptık. BİDEF başkanlığım süresi içerisinde 35 il dernekler federasyonu başkanını Bitlis’imize getirdik. 4 gün boyunca ilçemizi en iyi şekilde tanıtarak ilimiz ve ilçelerimizin güzelliklerini, tarihi dokusunu en önemlisi de misafirperverliklerini tanıttık. Sürekli Bitlis’imizi ön planda tutmak için birçok program gerçekleştirdik. BİDEF yönetimimiz zamanında özellikle tekstilci arkadaşlarımız ile buraya geldik. Allah’a şükür birkaç arkadaşımız burada tekstil üzerine yatırım yaparak yüzlerce gencimize iş imkânı sağladılar. Rabbim hepsinden razı olsun. Eğer biz BİDEF’te kendi imkanlarımız ile bunları yapmışsak Bitlis Girişimci İş Adamları Derneği (BİGİAD) olarak çok daha fazlasını yapacağız’ dedi.

‘BİGİAD’ı Birbiri İle Ticaret Yapan Bir Yapıya Dönüştüreceğiz’

İş Adamı İssiz, ‘Gerek Bitlis’te bulunan gerekse diğer illerdeki Bitlisli iş adamları ve kadınlarını birbirleri ile ticaret yapabileceği bir yapıya kavuşturacağız. Örnek olarak inşaat işi ile uğraşan bitlisli bir firma yine bitlisli bir nalbur firmasından malzemelerini alacak. Çok güzel projelerimiz var genel kurulda inşAllah projelerimizi açıklayacağız. Başkanlığa aday olan arkadaşımıza da başarılar diliyorum.  

İssiz’den Kar Küreme Aracına Tam Destek

Tatvan ilçesinde uzun yıllardır metal sanayi sektöründe faaliyet gösteren İbrahim Kuzucu’nun Tatvan Sanayisi’nde bulunan iş yerini ziyaret eden İş Adamı İssiz, yüzde 80'i yerli ve milli olan kar küreme aracını inceledi. Aracın teknik donanımı hakkında bilgi alan İssiz yaptığı açıklamada, ‘Tatvan’da böyle bir fabrikanın, İbrahim ustanın bulunması takdire şayandır. Bitlis için böyle güzel bir hizmet yapmasından dolayı kendisini tebrik ediyorum. Ben Bitlisli bir iş adamı olarak elimden gelen desteği sunmaya hazırım.  İbrahim ustamızın farklı projelerinin olduğunu da burada öğrenmiş olduk. Memleketimizin yararına yapılacak tüm projelerin arkasındayız ve destekçisi olacağız’ dedi.

 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat