Hizan’da futbol okulu açıldı

Hizan 20 Şubat 2018 12:15
Videoyu Aç Hizan’da futbol okulu açıldı
A
a

Hizan'da çocukları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak ve yetenekleri keşfedilmek üzere hazırlanan proje kapsamında futbol okulu açıldı.

Hizan ilçesinde Gençlik Merkezi Müdürlüğü ile Halk Eğitim Merkezi Müdürlüğü tarafından ortaklaşa yürütülen proje kapsamında futbol okulu açıldı. Gençlerle yakından ilgili olan Gençlik Merkezi Müdürü Erkan Döymaz yaptığı açıklamada, "Gençlik Merkezi ile Halk Eğitim Merkezi tarafından ortaklaşa yürüttüğümüz projenin amacı, okuldan arta kalan zamanlarda çalışan, sokakların tehlikelerine karşı kendilerini koruyabilecek irade ve bilince sahip olmayan çocukları futbol gibi sporlara yönlendirerek onları kötü alışkanlıklardan uzak tutmak. Topluma yararlı, milli bilince sahip ülkesini seven insanlara saygılı bireyler olmasını sağlarken kendi gizli güçlerinin farkına varmasını sağlayarak öz güvenlerinin gelişmesini sağlamak. Sosyal ve kültürel aktivitelerle sosyalleşmelerini sağlamak" dedi.

Birlik ve beraberlik kavramlarına sürekli olarak değinen Döymaz, “Çocuklar bizim geleceğimiz. Onları hep birlikte kucaklayıp yarınlara hazırlamalıyız. Çocuklarımızı tehlikeli sokaklardan ve terörden arındırmak için bu tür projeleri yapmalıyız. Bu ve benzeri çalışmalarda bizlerden desteğini eksik etmeyen Kaymakamımız Bülent Hamitoğlu’na sonsuz teşekkür ederim" şeklinde konuştu.

Futbol Okulu Antrenörü Murat Yarlı ise, "tehlikeli olan sokaklardan kardeşlerimizi toplayarak böyle güzel projelerde değerlendirmek istedik. Neden Hizan’ımızda geleceğin yıldızları çıkmasın" dedi.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat