Bitlis'te Tutuklanan Fetö Sanığına 8 Yıl 9 Ay Hapis Cezası

Kategori: Bitlis - Tarih: 20 Şubat 2018 09:32
Bitlis'te Tutuklanan Fetö Sanığına 8 Yıl 9 Ay Hapis Cezası

Bitlis'te Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) soruşturması kapsamında tutuklanan eski komiser, yargılandığı davada 8 yıl 9 ay hapisle cezalandırıldı.

Bitlis 2. Ağır Ceza Mahkemesinde yapılan karar duruşmasına tutuklu sanık Recep Can ile sanık avukatları katıldı. Davanın diğer sanığı Can'ın eşi Merve Can ise tutuklu bulunduğu Bakırköy Kadın Kapalı Ceza İnfaz Kurumundan SEGBİS aracılığıyla duruşmada yer aldı.

Sanık Recep Can ve eşi Merve Can, suçlamaları kabul etmedi. Sanık avukatları da mahkeme heyetinden müvekkillerinin tahliye edilmesini talep etti.

Cumhuriyet savcısı, mahkemeye sunduğu mütalaasında sanıkların, FETÖ/PDY örgütünün kriptolu haberleşme programı ByLock'u kullandığının tespit edildiğini, ayrıca Recep Can'ın cep telefonunun incelenmesinde yine özellikle örgüt mensuplarınca kullanılan "Eagle" programı ile bu programlara ait yazışma ve kalıntıları silmek amacıyla kullanılan Clean Them All isimli programlara rastlanıldığı belirterek, sanıkların "silahlı terör örgütüne üye olma" suçundan ilgili kanun maddeleri uyarınca cezalandırılmasını istedi.

 

http://www.bitlisajans.com/haberprint/bitlis-te-tutuklanan-feto-sanigina-8-yil-9-ay-hapis-cezasi-14031.html