Güroymak'ta doğalgaz çalışmaları başlayacak

Güroymak 21 Şubat 2018 12:01
Videoyu Aç Güroymak'ta doğalgaz çalışmaları başlayacak
A
a

Güroymak Belediyesi ve DOĞUGAZ A.Ş arasında doğalgaz protokolü imzaladı.

Güroymak Belediyesi ve Bitlis, Bingöl, Muş bölgesi dogalgaz dağıtım yetkilisi DOĞUGAZ A.Ş arasında doğalgaz protokolü imzaladı.

Protokole göre 2018 yılı sonlarına kadar Güroymak şehir merkezinin yüzde 70'ine kadar doğalgaz altyapısı döşenerek gaz verilmeye başlanacak.

Güroymak Belediyesinde, taraflarca imzalanan protokole göre yüklenici firma tarafından 15 Nisan 2018 tarihinde çalışmalara başlanacak. 2018 yılı içerisinde ilçenin büyük bölümünde doğalgaz çalışmalarının tamamlanacağını belirten Alibeyoğlu, " İnşallah 2018 yılı sonuna kadar ilçemize tasarlamış olduğumuz doğalgaz programı kapsamında yüz hizmete kavuşacak. Biz doğalgazı önemsiyoruz çünkü doğalgaz daha sağlıklı bir enerji kaynağı, çevre dostu ve vatandaşlarımızın da ekonomisine çok ciddi manada katkı sağlayacağına inandığımız bir enerji kaynağıdır. Bunu ilçemize kavuşturmanın sevincini yaşıyoruz. Belediye olarak da yine vatandaşımıza önemli ve kayda değer büyük bir hizmeti getirmiş olmanın mutluluğu ve huzuru içerisindeyiz. Bu uzunca bir süreç hedefimiz ilçemizin tamamını doğalgaza kavuşturmak. Dolayısıyla bu süreçte yapılacak çalışmalarda vatandaşlarımızın da bize katkı sağlayacağını sabır göstereceğini ve anlayışla bizi karşılayacaklarını temenni ediyoruz. Bu önemli ve güzel hizmetin ilçemize hayırlı olmasını temenni ediyorum." dedi.

Belediye binasında gerçekleşen programa Kaymakam ve Belediye Başkan vekili Ufuk Özen Alibeyoğlu, Doğalgaz firmasının Genel Müdürü Turgut Kızılkaya, Yönetim Kurulu üyesi Remzi Demircan ve belediye personelleri katıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat