Güroymak’ta Bedensel Engellilere Yeni Araçlar Alındı

Güroymak 12 Mart 2018 13:42
Videoyu Aç Güroymak’ta Bedensel Engellilere Yeni Araçlar Alındı
A
a

Güroymak Kaymakamlığı, Sosyal Yardımlaşma müdürlüğü Güroymak’ta tespit edilen ihtiyaç sahibi 22 bedensel engelli vatandaşa akülü, motorlu, manüel tekerlekli sandalye hediye etti.

Hükümet Konağı önünde düzenlenen programa katılan Güroymak Kaymakamı Ufuk Özen Alibeyoğlu, engelli vatandaşlarla tek tek ilgilenerek tekerlekli araçlarına binmelerine yardımcı oldu. Kaymakam Alibeyoğlu, ilçede ulaşabildikleri her yoksula ve ihtiyaç sahibine destek olmaya devam edeceklerini söyledi. Yeni Getirmiş olduğumuz engelli araçlarımızdan 4 motorlu 8 akülü 6 manüel araçlarımızı vatandaşlarımıza dağıttık yazında 25 tane aracımızı vatandaşlarımıza dağıtmıştık. Toplamda 43 tane engelli aracını bu kardeşlerimize buluşturmuş bulunmaktayız. Amacımız bu kardeşlerimizin hayata daha rahat tutunabilmeleri diğer vatandaşlarımız gibi günlük ihtiyaçlarını rahat bir şekilde karşılayabilmeleri için bugün bu araçları dağıtıyoruz. Dağıtacağımız 22 aracın toplam maliyeti 70 bin civarındadır. Bu kaynak için yazın dağıttığımız 25 araç için de harcamış olduğumuz para için herhangi bir ek talep etmedik. Sadece vakfın kaynaklarını daha dikkatli kullanarak böyle bir tasarrufu sağladık. Yaklaşık olarak bir önce verdiklerimizle beraber 180 bin TL parayı engelli vatandaşlarımızın araçlarına kullanmış bulunmaktayız. Yine yazın dul kadınlarımız için yapıp teslim ettiğimiz evler içinde Genel Müdürlükten ek bir kaynak talebimiz olmadı yine vakfımızın imkânlarını verimli bir şekilde kullanarak kendi kaynağımızı kendimiz oluşturduk. İnşallah hedefimiz şu ilçemizin Köy ve Mahalleleriyle beraber her tarafında inşallah hiçbir araç dağıtmadığımız engelli vatandaşımız kalmayacaktır. Geçen sene verdiğimiz vatandaşların bir kısmı köylerde yaşıyordu. Ve bu köylerde yaşayan vatandaşlarımızın bazılarının yollarının parkesini de yaptık. Daha rahat ulaşım sağlasınlar. İnşallah imkânlar ölçüsünde yine köylerde yaşayan vatandaşlarımızın da yollarını yaparak daha rahat ulaşımlarını sağlayacağız.

Kaymakam Ufuk Özen Alibeyoğlu, Geçen yıl ilçemizin tamamında 49 tane yatalak hastamız vardı bu 49 yatalak hastamızın 37 tanesine hastane yatağı dağıttık. Yapmış olduğumuz evler, dağıtmış olduğumuz 43 tane engelli araçları, hastane yatağı yaklaşık olarak bir yıl içerisinde bir milyonluk kaynağı tasarruf yaparak oluşturmuş olduk. Bu paralarda 80 bin TL insanın hakkı hukuku var. Biz aslında harcarken kendi paramız değil 80 bin TL insanın hakkının hukukunun parasını harcıyoruz hak edene helâlı hoş olsun. Çünkü çok şükür devletimizin imkanları geniş bu alanda hiçbir kaynaktan tasarruf etmiyor Param yok demiyor. Allah Devlete zeval vermesin. Bu arkadaşlarımız almış oldukları bu araçlarla hayata daha rahat tutunurlar ihtiyaçlarını daha iyi giderirler Allah hayırlı uğurlu olsun dedi.

Yeni araçlarına kavuşan engelli vatandaşlar Kaymakam Alibeyoğlu’na teşekkür ederek Allah devletimizi var etsin dediler. Engelli araç dağıtımına kurum amirleri ile vatandaşlar katıldı.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat