reklam

Demiröz ''Saldırıları İnsanlık Adına Kabul Etmek Mümkün Değildir''

Güncel 18 Mayıs 2018 10:44
Videoyu Aç Demiröz ''Saldırıları İnsanlık Adına Kabul Etmek Mümkün Değildir''
A
a

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına ilişkin açıklama yaptı.

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve Bitlis Milletvekili Vedat Demiröz, ABD’nin büyükelçiliğini Kudüs’e taşımasına ilişkin açıklama yaptı.

Demiröz açıklamasında “Birleşmiş Milletlerin Kudüs kararını kınamasına rağmen ABD; inat ve ısrarla bu tahrike imza atmış, İsrail ile birlikte bir insanlık suçuna ortak olmuştur. Büyükelçiliğin taşınmasını protesto etmek, seslerini dünyaya duyurmak isteyen masum sivillerin katledilmesini, Türkiye adına, İslam âlemi adına, insanlık adına kabul etmek mümkün değildir. Mübarek Ramazan ayı öncesi ABD’nin ve İsrail’in bölgedeki sorunları daha da kötüleştirmeye sebep olacak bu girişimlerini şiddetle kınıyoruz” dedi.

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın önderliğinde, Türkiye’nin her zaman Filistin’in yanında olacağını ifade eden Demiröz “Filistin halkı özgürlüğüne kavuşuncaya kadar, işgal altındaki vatanlarını korumak için verdikleri mücadelede sonuna kadar yanlarında olacağız ve onların sesini tüm dünyaya duyurmaya devam edeceğiz. Filistinli şehit kardeşlerimize Allah'tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum.” dedi.

Kaynak : REYHAN BAYDAN
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Bitlis Belediye Başkanlığı Seçiminde Hangi Aday/Parti Daha Fazla Oy Alır?

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat