BİTLİSLİ KADINLAR KARDEŞİNE SAHİP ÇIKTI

Bitlis 9 Mart 2019 16:46
Videoyu Aç BİTLİSLİ KADINLAR KARDEŞİNE SAHİP ÇIKTI
A
a

Bitlis Belediye Başkan Adayı Nesrullah Tanğlay 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü dolayısıyla kadınlarla bir araya geldi. Tanğlay, “Kadınlar ile beraber Bitlis’i daha iyi bir noktaya taşıyacağız” dedi.

Bitlis Ak Parti Kadın Kolları Başkanlığı, 8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü kapsamında Bitlis’te yaşayan kadınları bir araya getirdi. Düzenlenen programa Ak Parti Bitlis Milletvekili Vahit Kiler, Ak Parti Bitlis Belediye Başkan Adayı Nesrullah Tanğlay, Ak parti Bitlis İl Başkanı Engin Günceoğlu, Merkez İlçe Başkanı Ahmet Nasır  ve Bitlisli kadınlar katıldı.

Bitlis TOKİ 4. Etap kültür merkezinde düzenlenen "Kadınlar Şehri Konuşuyor" programında Konuşan Tanğlay  ‘’Kendimi burada çok cesaretli hissettiğini söyleyerek başlamak istiyorum. Çünkü kadınlar yanımızda. Biz bir gün değil her gün sizin hizmetinizdeyiz. Kadınların emeğine, gücüne inanan bir kardeşinizim. Kadın giderse o evin neşesi gider. Kadın giderse duygusunu, Özgürlüklerini kaybeder millet. Yaratıcı gücü var kadının. Kadınların yaratıcı gücüne inanıyorum. Kadınların bu toplum için yaptıklarına, Yapacaklarına inanıyorum. Kadınlar ile beraber Bitlis’imizi çok daha iyi bir noktaya taşıyacağız. Bundan hiç kimsenin endişesi olmasın. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tekrar kutluyorum’’ Dedi
Programa Katılan Bitlis Milletvekili Vahit Kiler Yaptığı Konuşmada“ Bizim annelerimiz, kadınlarımız dünyanın en fedakâr kadınlarıdır. Yeri gelir Erzurumda Fatma olur, Balkanlardan Kafkaslara kadar cephe cephe dolaşır, yeri gelir Şerife Bacı olur. Yeri gelir 15 Temmuz’da hain darbecilerin karşısında yiğitce dikilerek şehadete ulaşır” dedi.
Kadınlar merhametin, sevginin, hoşgörünün ve özverinin timsalidir Bu toprakları bize vatan kılan Anadolu’nun tüm kadınlarına selam olsun diyerek, kadınların bizatihi varlığıyla takdiri ve saygıyı hak ettiğini belirten Kiler, “Annelik gibi kutsal bir görevin yanında yaşamın her türlü zorluğunu omuzlarında taşıyan varlıktır kadın.  Bu sebeple kadınlarımızın gelişiminin önündeki bütün engeller kaldırılmalı, ailesine, yaşadığı çevreye ve ülkemize faydalı bir birey olmasının önü açılmalıdır. AK Parti iktidarı döneminde kadınlarımızın eğitim, iş hayatı ve sosyal alana daha çok katılım, kadına yönelik şiddetin önlenmesi ve siyaset alanında daha çok temsili için önemli adımlar atılmıştır. Bu vesileyle tüm kadınlarımızın 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nü tekrar kutluyorum” ifadelerini kullandı.

Kaynak : Serhat YILMAZ
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat