Bitlis'teki ve ilçelerindeki acil servisler yenilendi

Sağlık 26 Nisan 2017 18:25
Videoyu Aç Bitlis'teki ve ilçelerindeki acil servisler yenilendi
A
a

Bitlis Kamu Hastaneler Birliği Genel Sekreteri Op. Dr. Adnan Budak, il merkezi ve bağlı ilçelerdeki acil servislerin tadilattan geçirilerek yenilendiğini söyledi.

Budak, yaptığı açıklamada, Bitlis Devlet Hastanesi acil servisinde yapılan yenileme çalışmasıyla 16 olan yatak kapasitesinin artırıldığını belirtti.

Bitlis acil servisinin küçük ve ikinci basamak bir acil servis olduğunu anımsatan Budak, Hayata geçen proje sayesinde, bu acil servisimizde yenileme çalışmamız tamamlandı ve gözlem alanı 28 yatak, kırmızı alan ise 8 yatak kapasitesine ulaştı. Aynı zamanda bazı tıbbi araç gereç eksiklikleri de tamamladı. Tüm hastalarımız artık ikinci basamak sağlık hizmetini tam manasıyla alabiliyor diye konuştu.

Yenileme çalışmalarının ilçelerdeki acil servislerde de uygulandığını belirten Budak, şöyle konuştu 

Adilcevaz'daki acil servis yenilendi ve 20 yatak kapasitesine ulaştı. Tıbbi araç ve gereçleri tamamlandı. Ardından Güroymak'taki acil servis yenilendi ve 25 yatak kapasitesine ulaştı, araç gereçleri tamamlandı. Hizan acil servisi yenilenecek ve 25 yatak kapasitesine ulaştırılacak. Rahva bölgesindeki Bitlis-Tatvan Devlet Hastanesi acil servisinde düzenleme çalışmaları devam ediyor. Ahlat'taki acil servis, yeni hastane ile hizmet verecek. Mutki'de de çalışmalarımız olacak.
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat