Bitlis'te Kadın Doktor Darp Edildi

Bitlis 21 Temmuz 2017 15:49
Videoyu Aç Bitlis'te Kadın Doktor Darp Edildi
A
a

Bitlis'teki sağlık çalışanları, Bitlis Devlet Hastanesinde görevli Pskiyatrist Dr. Canan Uysal'ın muayene yaptığı sırada darp edilmesini kınadı.

Bitlis Devlet Hastanesinin acil servisi önünde toplanan sağlık çalışanları, "Sağlıkta şiddete hayır" pankartı açarak,  doktorlara yönelik gerçekleştirilen şiddeti kınadı.

Sağlık-Sen Bitlis Devlet Hastanesi Temsilcisi Erol Öndeş, burada yaptığı açıklamada, ettiği yemine bağlı kalarak hiç bir hasta ve kişi ayırmadan görevini yapan doktorun şiddette uğradığını söyledi.

Bu olayda sadece Uysal'ın değil tüm Bitlislilerin mağdur olduğunu vurgulayan Öndeş, şunları kaydetti:

"Hastanemizde kendi branşında tek olan doktorumuz, aldığı darp sonrası görevini yapamaz duruma gelmiş ve acilen ameliyata alınmıştır. Son zamanlarda sağlıkta sözlü ve fiili saldırılar artmış, hastanemizde yaşanan olaylara bir yenisi daha eklenmiştir. Bu tür olayların sağlıkta yaşanması, buralara sadece hizmet için gelen doktor, hemşire ve diğer sağlık çalışanlarının güzel memleketimizden istifa veya tayin isteyerek gitmelerine sebep olmaktadır."

Öndeş, bu tür olayların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınmasını istedi.

Olay

Bitlis Devlet Hastanesinde görevli Uysal, bir süre önce kendisinden prosedüre uygun olmayan rapor istediğini iddia ettiği Zafer G. hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunmuştu.

Bunun üzerine dün Uysal'ın görev yaptığı hastaneye gelen Zafer G, o sırada hastalarını muayene eden doktordan şikayetini geri almasını istemiş, Uysal'ın şikayetinden vazgeçmeyeceğini söylemesi üzerine çıkan kavgada doktorun burnu kırılmış, hastanenin güvenlik görevlilerince polis ekiplerine teslim edilen Zafer G, gözaltına alınmıştı.
1000
icon
Alaattin 22 Temmuz 2017 09:51

Ne olursa olsun bir hrkime hele birde bayansa saldırı yspılmasını asla doğru bulmam.ve bu sskdırıyıda kınıyorum.bişi var dr hanımı daha önce bende hasta götürmüşümtü allah muhafaza etsin.çok agresif ve ve insanı olumsuz tavırlRlar içine itecek tavırlar içindedir.hak hukuk bakmadan hastalara kaba davranıgor.dr hanıma geçmiş olsun der kendisşninde hakka hukuka riayet rtmesini tavdiye ederim..

0 0 Cevap Yaz
anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat