Bitlis’te 2 Bin Öğrenci Sinemayla Buluşuyor

Bitlis 31 Ekim 2017 12:16
Videoyu Aç Bitlis’te 2 Bin Öğrenci Sinemayla Buluşuyor
A
a

Kültür ve Turizm Bakanlığı, Eğitim Bakanlığı">Milli Eğitim Bakanlığı ve Türkiye Belediyeler Birliğinin ortak projesi kapsamında Bitlis’te 2 bin öğrenci sinemayla buluşuyor.

Yürütülen proje kapsamında Bitlis merkez ve merkeze yakın köylerde ikamet eden öğrenciler, film izlemek için belediyeye ait otobüslerle alınarak kültür merkezine getirildi. Proje kapsamında Bitlis’te ulaşılması hedeflenen sayının 2 bin olduğunu kaydeden İl Kültür ve Turizm Müdürü Ramazan Gencan, daha değişik projelerle geniş kitlelere ulaşmayı istediklerini söyledi. 

Gencan, “Kültür ve Turizm Bakanlığımız, Milli Eğitim Bakanlığımız ve Türkiye Belediyeler Birliğinin ortak projesi kapsamında ‘1 Milyon Öğrencimiz Sinemayla Buluşuyor’ projesi kapsamında bizler Bitlis’te bu çalışmayı başlatıyoruz. Bugün Bitlis merkezde bulunan ortaokul öğrencilerimizle sinema günlerini başlattık, öğleden sonrada devam ediyoruz. Bitlis merkezdeki öğrencilerimizi sinemayla buluşturmaya devam edeceğiz. Bakanlığımıza ait kültür merkezimizde günde iki seans olmak üzere öğrencilerimizi sinemayla buluşturarak, büyük eksiklik duymuş olduğumuz kültür sanat alanında çocuklarımızın kendilerini geliştirmesi amacı ile bu etkinlikleri yapıyoruz. İnşallah bu projenin kapsamı daha genişletilecek. Bütün öğrencilerimize ve diğer projelerle daha geniş kitlelere ulaşmayı hedefliyoruz” diye konuştu.Okullarından otobüslerle alınan öğrenciler, film izledikten sonra öğretmenleri eşliğinde tekrar okullarına bırakılıyor.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Bitlis Belediye Başkanlığı Seçiminde Hangi Aday/Parti Daha Fazla Oy Alır?

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat