Bitlis tarihi kimliğine kavuşuyor

Bitlis 16 Kasım 2017 14:55
Videoyu Aç Bitlis tarihi kimliğine kavuşuyor
A
a

Bitlis Valisi ve Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, çarşı merkezinde sona gelinen sokak sağlıklaştırması çalışmaları yerinde inceledi.

Bitlis’in kadim şehir kimliğine kavuşturulması için yaklaşık 4 ay önce başlatılan çalışmada sona gelindiğini belirten valiUstaoğlu, yapılan çalışmaları inceleyerek dükkanları tek tek gezdi. gazetecilere açıklama yapan Vali Ustaoğlu, “İlk başta sancılı bir dönemden geçtik ama şimdi gözlemliyoruz ki sancılı bir dönem geride kaldı ve artık Bitlis için çağ atlama zamanı gelmiştir. Bugün gururluyuz, mutluyuz. Geldiğimiz günden beri sürekli uygulamaya çalıştığımız tarihi Bitlis’in gerçek kimliğine kavuşması adına belediye olarak bir şeyler yapmamız gerektiğini hep söyledik. Bugün de bu projemizin ilk sonuçlarını halkımızla ve siz değerli basın mensuplarıyla paylaşalım istedik. İşte gördüğünüz gibi ilk defa Bitlis’te sokak sağlıklaştırması projesini hayata geçirdik. Yaklaşık 4 ay önce 10 Temmuz’da ya Allah Bismillah diyerek projemizin ilk kazmasını vurduğumuz günden şimdiye kadar büyük çalışmaları geride bıraktık. Bugün burada yaklaşık 150 dükkanımızın dış camekan giydirmeleri toplamda 335 mülkte vitrin değişiklikleri camekan değişikleri ve genel onarımları yapmış bulunmaktayız. 730 metrelik sokağımızda ve caddemizde yapmış olduğumuz alt yapı çalışmaları ile birlikte inşallah bugün itibariyle belli alanlarını trafiğe de açıp halkımızın hizmetine sunacağız. İlk günden beri vurguladığımız kadim kent kimliğine kavuşuyor projesinin ilk sonuçlarını sizlerle paylaşmanın mutluluğunu yaşıyoruz" dedi.

Bura da gördüğünüz gibi başta belediye teknik personeliyle birlikte gece gündüz çalıştığını ifade eden Vali Ustaoğlu, "Arkadaşlarımız yoğun bir şekilde mesai harcayarak vatandaşımızın esnafımızın mağduriyetini minimum düzeyde tutmaya çalışarak gerekli gayreti göstererek mutlu sona ulaştık. Artık ilk örneği olan bu çalışmamız tarihi geçmişi 7000 yıla dayanan görkemli ihtişamlı Bitlis kalemizin altında başlattığımız bu proje inşallah seneye diğer sokaklarımızda da devam edecektir. Bitlis’e gelen yabancı konuklarımıza dışarıdan buraya gelmek isteyenlere gururla gezdirip göstereceğimiz bu yerleri hayata geçirmiş olduk. Bu anlamda çalışmalarda emeği geçen tüm arkadaşlarımızı kutluyorum. Belediyeciliğin en güzel örneğini yaptığımız bu çalışmalarla ortaya koymuş bulunmaktayız. Sıkıntılar çekmedik mi çektik. Halkımızı mağdur ettik, ama artık mağduriyetler bitecek ve Bitlis kendisine yakışan kimliğe kavuşmak adına en büyük adımı atmıştır” diye konuştu.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Bitlis Belediye Başkanlığı Seçiminde Hangi Aday/Parti Daha Fazla Oy Alır?

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat