Bitlis’in Adayı Nesrullah Tanğlay.

Bitlis 24 Kasım 2018 15:26
Videoyu Aç Bitlis’in Adayı Nesrullah Tanğlay.
A
a

31 Mart 2019’da gerçekleştirilecek yerel seçimlerde Bitlis’in adayı AK Parti İl Başkanı Nesrullah Tanglay oldu.

Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, Bitlis Belediye Başkan adaylarının Nesrullah Tanğlay olduğunu açıkladı.

AK Parti’nin 2019 Mahalli İdareler Seçimi aday tanıtım toplantısı İstanbul Haliç Kongre Merkezi’nde gerçekleştirildi. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan, 14 büyükşehir ve 26 ili kapsayan 40 seçim bölgesindeki adayların tanıtıldığı toplantıda, Bitlis Belediye Başkan adaylarının AK Parti Bitlis İl Başkanı Nesrullah Tanğlay, olduğunu açıkladı. Erdoğan, Bitlis Milletvekilleri Vahit Kiler ve Cemal Taşar ve Başkan adayı Nesrullah Tanğlay’ı sahneye davet ederek ismi açıkladı.

Nesrullah Tanğlay kimdir?
Bitlis’te 1975’te dünyaya gelen Tanğlay, ilk, orta ve lise öğrenimini burada tamamladıktan sonra, Bitlis Eren Üniversitesi Elektrik Bölümü’nü bitirdi. 1996 yılından bu yana ticaretle uğraşan Tanğlay, AK Parti’nin kuruluşuyla siyasi hayatına başlayarak mahalle yönetimi, gençlik kolları, belediye meclis üyeliği, İl Yerel Yönetimler Başkanlığı, İl Sosyal İşler Başkanlığı ve Merkez İlçe Başkanlığı görevlerinde bulundu. 8 şubat 2015’ten bu yana AK Parti İl Başkanlığı görevini sürdüren Tanğlay, evli ve 3 çocuk babası.
1000
icon
Baba 27 Kasım 2018 10:13

Yaw kardeşim nesrullahı parti yönetimi istiyor. Peki halk istiyormu? Önemli olan parti yönetimimi yoksa halkın kendisimi?

1 0 Cevap Yaz
mutkili 24 Kasım 2018 23:59

bugün seçim olsa, Bitlis Merkez= Akparti

1 1 Cevap Yaz
anket ANKET

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat