Bitlis Belediyesi, Kimsesizlerine Sahip Çıkıyor

Bitlis 5 Ekim 2017 09:17
Videoyu Aç Bitlis Belediyesi, Kimsesizlerine Sahip Çıkıyor
A
a

Bitlis Belediyesi, Sosyal Belediyecilik çalışmaları kapsamında kent merkezinde tespit edilen 20 yaşlı ve kimsesiz aileye sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiriyor.

Belediye tarafından günde 3 çeşit ve 2 öğün olarak hazırlanan yemekler belediyede görevli personeller tarafından belirlenen adreslere götürülerek teslim ediliyor.
Başlatılan proje hakkında açıklamada bulunan Bitlis Belediye Başkan Vekili İsmail Ustaoğlu, ‘vatandaşlara hizmet götürmekle kendimizi sorumlu görüyoruz. Kent merkezinde yapılabilecek en önemli hizmetlerden biri yaşlı, kendi ihtiyaçlarını karşılama zorluğu çeken insanlarımıza yardım eli uzatmaktır. Belediye personellerimiz tarafından, mahallelerde bulunan yaşlı ve kendi ihtiyacını karşılayamayacak durumda olan vatandaşlarımızın tespit çalışmaları sürdürülüyor. Bu çalışmalar kapsamında ilk etapta tespit edilen 20 kişiye günde iki öğün olmak üzere üç çeşit sıcak yemek götürülerek adreslerinde teslim ediliyor.” dedi.

Ustaoğlu, yemeklerin hijyenik bir ortamda pişirildiğini dile getirerek sözlerine şöyle devam etti. “Belediye olarak bu yaşlı ve ihtiyaçlarını karşılayamayacak vatandaşlarımıza ulaşmaya devam edeceğiz. Burada belediye personelince hijyenik şartlarda pişirilen yemekler, sefer taslarında dolusu verilip boşu alınacak şekilde belediyemiz araçları ile evlere sıcak bir şekilde servis edilmektedir. Bu durumda olan vatandaşlarımızın mağdur olmasına gönlümüz razı değil. Devletimizin verdiği imkânların vatandaşımıza sunmak için çalışıyoruz. En ücra noktaya kadar bu hizmetlerimizi götüreceğiz.”

Öte yanda vatandaşlar, günde iki öğün üç çeşit sıcak yemek evlerine getirerek teslim eden belediyeye teşekkür ettiler.
 
 
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

yazarlar YAZARLAR
alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat