reklam

BİGACEM’in Genç Gazeteciler Projesi hayata geçti

Bitlis 14 Şubat 2018 10:22
Videoyu Aç BİGACEM’in Genç Gazeteciler Projesi hayata geçti
A
a

Bitlis Gazeteciler Cemiyeti (BİGACEM) tarafından hazırlanan ve SODES kapsamında desteklenen Genç Gazeteciler Yetişiyor isimli proje hayata geçti.

Proje kapsamında, Bitlis il merkezindeki BİGACEM Gençlik Merkezi’nde gazetecilik kursu başladı. Kursun açılış programına Bitlis Vali Yardımcısı Murat Kütük ile SODES Bitlis İl Müdürü Necati Kaya ve BİGACEM yönetim kurulu ile BİGACEM üyeleri ve kursiyerler katıldı.

Kursun hayırlı olmasını dileyen Vali Yardımcısı Murat Kütük, gazetecilik mesleği ve açılan kursun önemine dikkat çekerek, “Gazetecilik mesleği son derece önem arz eden bir meslektir. Bu sebeple öncelikle bu mesleğin ilk adımı olan Temel Gazetecilik kursuna katılan tüm genç gazeteci adaylarına başarılar diliyorum. Genç kardeşlerimiz burada alacakları eğitimle hem mesleğin püf noktalarını öğrenecek hem de burada öğrendikleriyle de ilin tanıtımına katkı sunacaklarına inanıyorum. Bu vesile ile kursu açan BİGACEM’e teşekkür ediyor ve bir kez daha kursun kursiyerleri ve genç gazeteci adaylarına başarılar diliyorum” dedi.

BİGACEM Başkanı Özcan Çiriş ise, katılımlarından dolayı tüm davetlilere teşekkürlerini ileterek, “Gazetecilik mesleğinin geliştirilmesi ve genç nesillere aktarılması amacıyla bu projeyi hazırladık. Bu proje ile gençlere gazetecilik mesleğinin sevdirilmesini ve bu mesleğe teşvikinin sağlanmasını amaçlamaktayız.  Bu anlamda da bu gün açılışını yapmış olduğumuz kurs kapsamında genç gazeteci adaylarına bir ay süreyle ‘Temel Gazetecilik’ ve ‘Haber Fotoğrafçılığı’ konularında teorik ve uygulamalı eğitimler vereceğiz. Bu projemiz sayesinde hem ilimiz genelinde bu mesleği yapan meslektaşlarımızın kendilerini geliştirmesi sağlanmış olacak hem de gençlere gazetecilik mesleği sevdirilecek. Proje kapsamında oluşturduğumuz gençlik evinde gençlerin mesleki becerileri de geliştirilecektir. Projemiz, meslektaşlarımız ve 18 - 29 yaş grubundaki toplam 240 genci kapsıyor. Bu vesileyle projemizin hem üyelerimize hem gençlerimize hem de ilimize hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Açılış programı sonrası gazetecilik kursu başladı ve ardından kokteyl düzenlendi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

anket ANKET

Bitlis Belediye Başkanlığı Seçiminde Hangi Aday/Parti Daha Fazla Oy Alır?

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat