Ahlat'ta görkemli buluşma...

Ahlat 24 Ağustos 2017 13:45
Videoyu Aç Ahlat'ta görkemli buluşma...
A
a

Ahlat'ta bu yıl 26’ncısı düzenlenen Ahlat-Avrasya Kültür Buluşması etkinleri kapsamında gece mehteran gösterisi, havai fişek ve dilek feneri gösterileri yapıldı.

İlçenin Yukarı Çarşı Meydanında mehteran takımı konseri ile başlayan etkinler, daha sonra vatandaşlar mehteran eşliğinde yaklaşık 3 kilometre yolu yürüyerek, Van Gölü kıyısındaki mendireğe kadar geldi. Burada kısa bir konuşma yapan Ahlat Kaymakamı Bülent Tekbıyıkoğlu şunları söyledi, “Bu güzel Ağustos akşamında birliğimizi, beraberliğimizi, dirliğimizi, dostumuza, düşmanımıza sergilemek için geldik. Hepiniz hoş geldiniz. Yaklaşık bin yıl önce bu topraklara, tam da bu tarihlerde girdik. Sultan Alparslan otağını 22, 23, 24, 25 Ağustos’ta kurdu. Buradan başlayan cenkle Anadolu bizlere vatan oldu. Ahlat gerçekten çok mübarek, çok kutsal bir yer. Ahlat bir doğa, tarih ve kültür şehri. Bunu bir arife günü telakki edin. Çünkü gerçek kutlamalarımız yarın başlayacak” dedi.

Konuşmanın ardından, Hatay Büyükşehir Belediyesinin mehtaran takımı burada bir konser verdi. Ardından havai fişek gösterileri yapıldı. Vatandaşlar tarafından dilek fenerinin uçurulması ile program sona erdi.
1000
icon

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

alinti yazarlar ALINTI YAZARLAR
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat