Ahlat'a yeni otobüs terminali yapılacak

Ahlat 20 Şubat 2018 09:25
Videoyu Aç Ahlat'a yeni otobüs terminali yapılacak
A
a

Ahlat Belediyesi tarafından ilçeye yeni bir şehirlerarası otobüs terminali yapılacağı bildirildi.

Ahlat Belediyesinde düzenlenen toplantıda gazetecilere ve belediye meclis üyelerine "Ahlat Şehirlerarası Otobüs Terminali" projesini tanıtan Belediye Başkanı A. Mümtaz Çoban, projenin yakın zamanda hayata geçmesi için çalışmaların hızlandırıldığını söyledi.

Belediye Başkanı Çoban, "Uzun süredir belediyemizde gerek meclis üyelerimize gerekse teknik heyetimize aynı zamanda halkımıza danıştığımız kadarıyla, ilçemizin turizm gelişiminde ana faktörlerden birisi de elverişli ama ilçeye de uyan kimlikli bir binayla otogar hizmetlerinin verilmesini sağlamaktı. Bizde uzun süredir bu konuda faaliyetlerimizi yürütüyorduk ve nihayetinde arsamızı satın aldık. Takriben 9 bin metrekare bir alan üzerinde çalışma yapıyoruz. Bugünde projemizi sizlerle de paylaşmış olduk. Takriben 40 bin nüfusumuz var, ama 80 bin nüfuslu bir ilçeye hitap edecek. Yani önümüzdeki nüfus gelişimini de kucaklayacak bir otogarın ilçeye kazandırılmasını, belki 50 yılımıza hitap edecek anlamında diyorum. Kaynaklarımızı da, projemizi de oluşturduk. Halkımızdan aldığımız notlar, meclisimizdeki istişareler ve teknik anlamdaki değerlendirmeler Ahlat’a yakışan bir otogarın artık Ahlat’a kazandırılma zamanının geldiğini görüyoruz. Takriben bir veya 1,5 ay sonra ihaleye çıkacağımız bir aşamaya geldi" dedi.

 
1000
icon
bir vatandaş 20 Şubat 2018 20:56

ahlat ilçemiz adına sevindim darısı bitlis merkez in başına diyim bir şehir düşünün şehirler arası otobüs terminali yok .ben mi utanmalıyım yoksa bu şehre hizmet etmeyen yetkiliilermi utansın yarınki günde secimlerde ne yüzle halkın karşısına çıkıpta oy isteyecekler hangi hizmetlerinden bahsedecekler ilimize 9 katrilyon para akmış genel olarak ortada bişey yok bi yolu on kere bozup yeniden ihale edlip yeniden yapılıyor onumu anlatacaklar

0 0 Cevap Yaz
hava durumu HAVA DURUMU
sayfalar SAYFALAR
arşiv HABER ARŞİVİ
linkler LİNKLER
Bu haber ilginizi çekebilir! Kapat